Forma dostawy powinna być przede wszystkim dopasowana do rodzaju i wielkości konkretnej przesyłki. Inne wymagania będą potrzebne, kiedy przesłania wymaga jakiś bardzo duży i ciężki przedmiot, inne jeśli przesyłka będzie cenna, inne kiedy odległość do miejsca przeznaczenia nie będzie zbyt duża, a inne jeśli potrzebujemy przesłać coś na drugi koniec świata. Wprawdzie globalny świat jakby się skurczył nieco, a dzięki nowoczesnym środkom komunikacji nie znajdziemy już dziewiczych miejsc bez internetu i telefonu, ale jednak odległość ciągle jeszcze ma znaczenie, na pewno jeśli chodzi o cenę usługi.

Cenne przesyłki najlepiej powierzyć poczcie lub renomowanej firmie kurierskiej, oczywiście takiej, która bierze na siebie odpowiedzialność za wykonywaną usługę. Trzeba pamiętać, że w przypadku zakupów dokonywanych w sklepach internetowych, to one właśnie, a nie firma kurierska odpowiadają za przesyłkę w razie zniszczenia jej, czy zagubienia. Na rynku wytworzyła się też swoista specjalizacja- są firmy kurierskie, które specjalizują się w przewożeniu paczek o dużych gabarytach, są też takie , które najlepiej i najbardziej bezpiecznie przewożą żywność ( również ekologiczną) , są takie, które dostarczają tylko świeże kwiaty, są wreszcie firmy kurierskie, które przygotowane są tylko do dostarczania bardzo wartościowych przesyłek.

Przed podjęciem decyzji trzeba się po prostu dobrze rozeznać temacie, aby wybrać nie tylko najtańszego, ale najlepszego dostawcę paczki.

Jeśli potrzebujemy partnera biznesowego do wykonywania dostaw przesyłek, wtedy zapewne bardzo ważna będzie cena usługi, a ta wiadomo zależy od bardzo wielu czynników, których w normalnej, profesjonalnej usłudze nie da się wyeliminować. Wówczas można pomyśleć o alternatywnych formach dostarczania paczek takich jak na przykład aplikacje w telefonie, za pomocą których przygodni kierowcy mogą za niską cenę spełniać rolę kurierów, czy zostawianie paczek na drzwiach odbiorów w specjalnie zabezpieczanych od kradzieży i zniszczenia torbach. Dopóki jednak są one ciągle w fazie testów, lepiej jednak postawić na tradycyjne formy doręczania przesyłek, są może nieco droższe, ale za to bardziej bezpieczne.

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *