Wraz z szybkim rozwojem nowoczesnych technologii związanych z wszechobecnym internetem, w błyskawicznym tempie odeszły do przeszłości tradycyjne sposoby płatności, które sprawdzały się przez wieki całe ( wszystkie operacje gotówkowe, czeki, czy przeróżne rodzaje osobistych dyspozycji operacji bankowych ), a na ich miejsce weszły nowoczesne, szybkie sposoby przekazywania pieniędzy za pomocą nowych platform i urządzeń mobilnych, które wykorzystując sieć dają możliwość dokonywania nawet najbardziej szybkich i skomplikowanych operacji transakcyjnych, bez wychodzenia z domu. Odkąd w powszechnym użytku są smartfony, komputery, tablety i wiele innych gadżetów, które błyskawicznie łączą z internetem, to przesądzona była śmierć gotówki na rzecz innych, bardziej kompatybilnych ze współczesnymi technologiami sposobami płatności, ze wszystkimi tego konsekwencjami ( a nie zawsze są one tylko pozytywne i pożądane ) .

PayU jest to nazwa operatora płatności internetowych, który działa jako spójny system pozwalający płacić przez internet za pomocą karty kredytowej lub przelewu bankowego, przy czym odbiorca wpłaty dokonywanej w systemie PayU nie musi posiadać konta bankowego, choć warunkiem koniecznym jest posiadanie i przez płatnika i przez odbiorcę płatności konta e-mailowego.

 

W dużym uproszczeniu przesyłanie środków pieniężnych w systemie PayU wygląda następująco:

1. Rejestracja do systemu – trzeba założyć i skonfigurować konto

2. Transakcja i dokonanie wpłaty wybranym przez płatnika sposobem na przykład kartą kredytową czy przelewem

3. PayU wysyła na adres e-mailowy ( absolutnie konieczny przy tego typu płatności ) zarówno do nadawcy jak i odbiorcy pieniędzy potwierdzenie wpłaty. Trzeba pamiętać, że aby odbiorca pieniędzy mógł zaakceptować wpłatę i zadysponować pieniędzmi, musi być zarejestrowany w systemie PayU.

4. Odbiorca dysponuje otrzymanymi pieniędzmi a więc przelewa je na swoje konto bankowe, wysyła na swój adres lub dokonuje innych działań .

 

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule – system PayU to bardzo bezpieczny, wygodny, szybki system płatności, ale tylko dla tych, którzy są za pan brat z internetem, komputerem i wszystkim co się z tym łączy. Starsi ludzie , którzy nie rozumieją, nie czują nowoczesnych sposobów komunikacji i rzadko lub w ogóle nie korzystają z internetu, z pewnością nie polubią tego sposobu płatności.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *